Co my kupiliśmy?!

To będzie pierwsze pytanie, jakie zadadzą nam rodzice, kiedy ich tam wreszcie zabierzemy :). Nie pierwszy i z pewnością nie ostatni raz w życiu stawimy czoła wybitnym monologom. Zanim to jednak nastąpi, wolę puścić w eter internetów swą radość, że hadziajstwo jest już nasze, że pani notariusz poświadczyła, że klucze odebrane.

Nasuwa się jednak pytanie: co dalej? Nie było go, kiedy kombinowaliśmy skąd wziąć kasę. Nie było go, gdy czekaliśmy na tą chwilę. A oto się pojawia. Co dalej? Przecież wciąż mieszkamy w domu za kredyt i choć dopiero został wystawiony na olx’ie to już pojawia się wątpliwość, czy to aby wszystko wypali. Ale wątpliwość ma to do siebie, że jej źródło marne jest, więc pozostajemy przy wierze, że Ktoś nad tym wszystkim czuwa :). Nie wiesz jeszcze kto? Przeczytaj „Nad dachem” z lewego menu. Zapraszam na spacer po nowiutkiej ruderze.

nowiutka-rudera-06

 

 

 

 

 

 

nowiutka-rudera-01

 

 

 

 

 

 

nowiutka-rudera-02

 

 

 

 

 

 

nowiutka-rudera-05

 

 

 

 

 

 

nowiutka-rudera-07

stary kurnik

Reklamy

8 Comments

 1. Już kocham Twój dom. Uwielbiam takie stare domostwa. Mi się marzy stary dom drewniany, który chciałabym przenieść na swoją działkę. 🙂

  Polubienie

  • Ah, przeniesienie starego drewnianego domu z bali to też super sprawa! Swego czasu myśleliśmy też o tym. W takim razie trzymam kciuki, żeby się udało!

   Polubienie

 2. Bartek

  Jakie piękne budynki! Pewnie, że dziś postawić dom jest tanio. Ale co to są za domy! W bardzo wielu czysta brzydota rywalizuje z kiczem, a jakość materiałów też często jest adekwatna do ,,taniości” (np. glon na tynku). A te stare mazurskie gospodarstwa? Przecież to istne dzieła sztuki! Te wzorki z cegieł! Przecież dziś wybudowanie czegoś takiego byłoby prawie niemożliwe z powodu braku dostępności materiałów i wykonawców, nie mówiąc już właśnie o cenie. Cieszę się, że są tacy ludzie jak Wy, którzy dostrzegają nieocenioną wartość tych reliktów starej lepszej architektury i estetyki. Oby było takich jak najwięcej. Serdecznie życzę powodzenia w doprowadzaniu gospodarstwa do dawnej świetności!

  Polubione przez 1 osoba

 3. Ale cudna chata 😀 zazdroszczę 😀 z dachem, bez dachu… wygląda już przytulnie i sielsko 😀
  Kiedy patio, kawa na trawie? 😀 3mam kciuki 😉

  Polubione przez 1 osoba

 4. Zebra Ola

  No i super….ja wprawdzie mam tylko dom na wsi…ale na początku był tylko stertą pustaków…bez dachu…potem decyzje o jego wyglądzie podejmowaliśmy bez zastanowienia…dopiero teraz szaleję….Kocham to i kocham stare domy z duszą więc doskonale Was rozumiem i trzymam kciuki 😉

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.