O co tyle rabanu, czyli co nas czeka?

Już nie mamy czasu oglądać się za siebie. Siedlisko sprzedane i teraz trzeba uwijać się jak dziadek Wiesiek z chowaniem flaszek, kiedy babcia Regina wraca z sanatorium, żeby nas zima nie zastała w przyczepie kempingowej.

Na czas remontu bowiem, będziemy mieszkać właśnie w przyczepie kempingowej. Dlaczego? Bo dom wymaga remontu wszystkich elementów zastanych – od dachu, przez strop, ściany, fundamenty, okna. Nie da się w nim teraz mieszkać. Mieszkanie w przyczepie to nie jest to dla nas nowość, ponieważ podczas budowy siedliska pomieszkiwaliśmy w domku holenderskim. Różnica jednak polega na tym, że wtedy większość swoich rzeczy mieliśmy we wciąż jeszcze wynajmowanym mieszkaniu. Tam przyjeżdżaliśmy się wykąpać, zrobić pranie, zabrać coś potrzebnego. Teraz wszystkie nasze rzeczy rozdzielamy na dwa obozy. Pierwszy obóz to obóz przetrwania, czyli popakowane w kartony rzeczy, upchane jedne na drugich muszą przetrwać w garażu moich rodziców do przeprowadzki. Bolox polega na tym, że raczej nie da się na bieżąco wydobywać rzeczy, więc w praniu okaże się, czy pakujący (czyli ja) otrzymał kapkę Salomonowej mądrości, czy niestety o nią nie zabiegał i ciągle trzeba będzie nurkować po coś najpotrzebniejszego na dnie kartonu na samym dole stosu. Pozostałe nasze rzeczy znajdą swoje miejsce w obozie pracy, czyli na hadziajstwie. Z tym, że na tym obozie znajdą się wyłącznie rzeczy, które będą w stanie zapracować na swoją egzystencję. Nie będzie miejsca na puzdereczka i kolczyki. Zmieści się tylko tyle ile tak naprawdę człowiekowi jest potrzebne do życia. Kto wie, może po budowie wszystkie zbytki z garażu rodziców oddamy ubogim i zostaniemy purytanami? Jeśli obędziemy się bez zbytków z obozu przetrwania przez około pół roku, to może i przez całe życie? 🙂 Zobaczymy.

Od niedzieli Nowicki ma etat ciecia i koczuje już na hadziajstwie, co bym nam się materiały budowlane same nie rozeszły. Koczuje, ponieważ poza miejscem do spania i tymczasowym ogrodzeniem wkoło domu, żeby kompan ciecia – Stefan nie poszedł na wioskę, nie było tam w niedzielę jeszcze nic. Ale powoli powstaje WC z łazienką i kuchnia bunkrowa w najbrzydszym budynku na hadziajstwie, który dostał wyrok wyburzenia, ale w zawieszeniu, bo do wykonania po remoncie. Budynek ten nazywamy Bunkrem. Urodą nie grzeszy, ale za to jest suchy, ma okna i drzwi i powierzchnię niemal stworzoną z myślą o nadanych mu przez nas funkcjach.

Większość zbytków jest już na obozie przetrwania. W siedlisku zostało trochę chętnych na obóz pracy i śmieci. Dużo śmieci. Rzeczy nie potrzebnych nikomu, które musiały się dostać do domu jakąś mysią dziurą. Teraz walka z czasem rozbija się o przewiezienie koni. Żeby Edward i Ruda zwana Rudą mogli się przeprowadzić na hadziajstwo potrzebne jest tam ogrodzenie pastwiska. I to jest nasze zajęcie na całą majówkę. Jak już cały inwentarz znajdzie się pod jednym niebem, dopiero ruszymy z remontem.

W następnym poście postaram się uraczyć Was naszym planem remontu, chyba, że nie będę miała na to weny i będzie o czymś innym 😀

Reklamy

8 Comments

 1. Ainu

  To czekam na ten plan remontu z zapartym tchem (albo na coś innego 😉

  Polubienie

 2. Jeju! Mega! Też bym chętnie zamieszkała w przyczepie, bez dobrych rad rodziców którzy wciąż nam marudzą by kogoś wynająć 😉 Mała będzie miała wspaniałe wakacje – dla dzieciaków to frajda 😀 Jestem kibicem bo piękne jest Wasze hadziejstwo – trzymam kciuki 🙂 Będziemy o Was pamiętać przy robieniu naszego i wspierać myślą :))))

  Polubienie

 3. Takie „polowe” klimaty nie są mi obce, na początku naszej drogi mieszkaliśmy w tipi. Też do czasu ukończenie remontu 😉 Powodzenia!

  Polubienie

 4. Jestem bardzo ciekawa zdjęć tego Waszego hadziajstwa. Zawsze marzyło mi się kupno takiej starej chaty ale nigdy nie było odwagi.
  Obserwuję Wasze poczynania z ogromnym zainteresowaniem.

  Polubienie

  • Pod kategorią hadziajstwo znajdziesz kilka postów ze zdjęciami, ale teraz pojawiać się będą na bieżąco nowe :). Może nasza historia doda Ci trochę odwagi… Do przeczytania!:)

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.